ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERDEĞİŞİM ÖĞRENCİLERİFAYDALI BİLGİLERİNGİLİZCE EĞİTİM YAPILAN BÖLÜMLER VE PROGRAMLAR

Yurt dışından/yabancı uyruklu öğrenci kabul kontenjanları dahilinde Üniversitemizde ön lisans ve lisans düzeyinde öğrenim görmek isteyen adayların yerleştirme işlemleri, Üniversitemiz tarafından düzenlenen “Dokuz Eylül Üniversitesi Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı (DEYÖS)” sonucu ya da Üniversitemiz Senatosu tarafından kabul edilen uluslararası sınav puanı/diploma notu sonucuna göre yapılmaktadır. Diğer yükseköğretim kurumları tarafından düzenlenen sınav sonuçları kabul edilmemektedir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın kararı uyarınca uluslararası sınav sonuçlarından; lise bitirme sınavları statüsünde olan sınavların (Abitur, International Baccalaureate, GCE, Tawjihi vs.) geçerlilik sürelerinde bir sınırlama bulunmamaktadır, ancak üniversite giriş sınavı statüsünde olan sınavların (SAT vs.) geçerlilik süreleri 2 (iki) yıldır.

Adayların başvuru yapmadan önce başvuru koşullarını dikkatlice okumaları gerekmektedir.

Üniversitemizde lisansüstü eğitim ya da araştırma yapmak isteyen adaylar ise çalışmak istedikleri alanda program açan enstitüler ile irtibata geçmeli, web sitelerinden başvuru koşullarına dair bilgi edinerek başvuru yapmalıdırlar.